2019 Wild Carp Classic Registered Anglers

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Fear The Puff

United States

1^

William Cabe

Grayson Lister

June Peebles

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Carpin

United States

2^

Quentin Roseboro

Vance Snyder

Chainer Snyder

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Georgia

Georgia Boys

United States

3^

Matthew Tatum

Jason Edwards

Michael Garner

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Gregg Hudson

United States

4^

Gregg Hudson

Jarred Dubesko

Dennis Moss

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

Bailey Pack

United States

5^

David Mitchell

Steve Bailey

Diane Matthews

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Team TrueTimber

United States

6^

Scott Bryant

Jerry Cash

Ron Jackson

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Connecticut

Agh-Banka

United States

7^

Atilla Agh

Pal Silveres 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

Team Packbait

United States

8^

Duke Strache

Tom Brookes

Kent Appleby

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

Fishin Impossible

United States

9^

Paul Russell

Joe Rinaldo

Tamas Vegvari

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Ohio

Akron Carp Crew

United States

10

Richie Eldridge

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Ohio

Erie Carpers

United States

11^

Timothy Miller

Phyllis Miller

Robert Shiflet

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

RafterTerriahKeegan

United States

12

Shawn Rafter

Jennifer Terriah

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

English Grey Beards

United States

13^

Phil Nathan

Colin Peters

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Team Good Times

United States

14^

Tommy Foster

Danny Rodgers

Scott Koon

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country


Team Slime

United States

15

Jeremy Johnson

Philip Starnes

Ray Threadgill

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Pennsylvania


Master Baiters

United States

16^

David Cass Jr.

Bob Mcanany

David Cass Sr.

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Team Wilco Carp Rippers

17^

United States

Austin Stone

Tyler Macy

Dustin Holloway

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Team Jaden

18^

United States

Gary Ruble

Sharon Ruble

Billy West

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Georgia/
North Carolina

Grits

19^

United States

Christie Haney

Bruce Matthews

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Virginia/
North Carolina

Carpnutz

20^

United States

Matt Russell

Dustin Gray

Frank Singer

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

Norbert Laszlo

21^

United States

Norbert Samok

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Wateree Doing

22^

United States

Thomas Garner

Eric Smith

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina/North Carolina

Creekside

23^

United States

Joe Lutz

Kermit Stamey

John David Abernethy

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

West Virginia

One On

24

United States

Scott Russell

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Georgia

Team GA

25^

United States

Jalen Jackson

Randall Mcdonald

Keith Skinner

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

D&R

26^

United States

Rick May

Dennis Galliher

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New York

Louie and Jeff

27^

United States

Louie DePasquale

Jeff Tripp

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

West Virginia

Team Trilogy

28^

United States

Charlie Smith

Chuck Swiger

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Burke County Hogg Hunters

29^

United States

David Pinkerton

Blake Grant

Otis Cordell

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Carolina Wrecking Crew

30^

United States

Charles Peace

Scott Robbins

Daniel Robbins

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Pennsylvania/West Virginia

WV Wild Water Carp Masters

31

United States

David Dalton

Kevin Nicklow

Dyhan Kuhn

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina/South Carolina

Carp Catchers

32^

United States

Shawn Herring

Jerry Lambert

Benjamin Thomas

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Indiana

Please God Not The Marina Again

33

United States

Christine Stout

Anthony Stout

Rob Stout

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Pennsylvania

NY-Florida

34^

United States

Steve Dumitrescu

John Gaspar

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Team Hawkins

35^

United States

Jerry Hawkins Jr.

Noah Hawkins 

Jerry Hawkins III

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Illinois

K-1 Baits Chicago

36^

United States

Mihai Aciu

Bogdan Bucur

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Indiana

Naptown Monster's

37

United States

Jack Ragland

Tony Baylock

Tj Wise 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Virginia/North Carolina

County Boy Carpmasters

38^

United States

Royce Flippin

Jeff Greene

Jerry Haley  

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Indiana

Make Em Shake

39

United States

Justin Keaton

Tommy Pearson

Steven Israel 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

New Hampshire

Reece/Corcoran

40

United States

Mark Reece

Ray Corcoran

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

The Paylakers

41^

United States

Norman Dellinger

Steven Goode

Travis Eaves  

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Carp Pros Dogpound

42^

United States

Donald Moon

Barry McPeak

David Moon

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Illinois/New York

K1 Sean Lehrer 

43^

United States

Henryk Burza

Sean Lehrer 

Marcin Szydlowski

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Keith Cisney & Daniel Fowler

44^

United States

Keith Cisney

Daniel Fowler 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

West Virginia

Mason Jar

45^

United States

Steve Reese

Charles Hardman

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

South Carolina

Team Smoke Em

46^

United States

Anthony Bishop

John Kiehl  

Mark Wood 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Hopkins pro Fishing

47

United States

Jerry Hopkins

Todd Lindsay  

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Norfolk/Suffolk

The Marshall John crew

48^

United Kingdom

Roland Turner 

John Denby  

Marshall Turner 

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

Wisconsin

Lakeshore Anglers

49

United States

Nick Schaus

Angler 3

No.

Team Name

Angler 1

Angler 2

Sponsor

State/Country

North Carolina

Rufftown Carpers

50^

United States

Gary Chapman

Danial Packer

Zack Hodge 

^ = Paid in Full